Yeni SLI köprüleri sadece iki karta izin veriyor

Nvidia GeForce GTX 1000 ekran kartlarının tanıtılması ile birlikte, üreticilerin ne tür modelleri piyasaya süreceği merakla bekleniyor. Diğer bir merakla beklenen konu ise, SLI yapılarının nasıl olacağı. İlk gelen bilgiler, takipçileri biraz üzecek gibi görünüyor.

 

EVGA tarafından da doğrulanan bilgilere göre, Nvidia’nın GeForce GTX 1080 için piyasaya süreceği yeni SLI köprüleri sadece iki ekran kartına olanak tanıyor. Bu durumda, Pascal tabanlı ekran kartlarının sadece iki adede kadar SLI imkanı sunacağı ortaya çıkmış oluyor.

Köprülerde her kart için ikişer adet tırnak ayrılmış. Bu sayede çoklu grafik kartı bağlantılarında hız ve bant genişliği, Maxwell mimarisine göre ikiye katlanıyor. Ayrıca mesafeler açısında, 3 farklı SLI köprüsü versiyonu bulunuyor.

 

Yeni Nvidia ekran kartları için 3 veya 4 yollu SLI imkanı bekleyenlerin hayalleri şimdilik suya düşmüş durumda. Bununla birlikte EVGA, GTX 1080 ile yapılan iki yollu SLI bağlantılarının, önceki nesillerdeki iki yollu bağlantılarına göre çok daha fazla performans artışı sunacağını ifade ediyor. Yeni köprüler,GTX 1080 ile aynı dönemlerde piyasada olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.