Windows 10 Fall Creators Update Kurulum Dosyalarını Silmek

Yeni Windows güncellemesi Windows 10 Fall Creators Update geldi. Bazı yeni özellik ve iyileştirmelerle birlikte gelen bu update için kurulum dosyalarının arkasında 30 GB boyutunda veri bırakıyor. Nasıl sileceğiz? 

Windows 10 Fall Creators Update kurulum dosyaları nasıl silinir?

Öncelikle Windows işletim sistemi kurulumunuzun ne kadar yeni olduğuna ve daha önceki güncelleme veya yeni kurulumlara göre 30 GB boyutunun değişiklik gösterebildiğini belirtelim. Sisteme göre Windows 10 64-bit sürümünün 20 ile 35 GB civarında yer kapladığını not olarak düşelim. Kısacası, yükleme dosyaları neredeyse işletim sisteminin kendisi kadar.

Bu kurulum dosyalarını silmenin geleneksel yöntemi ise, Başlat tuşuna basıp Disk Temizleme uygulamasını çalıştırmak ya da Dosya Gezgini’ni açmak ve temizlemek istediğiniz sabit disk sürücüye sağ tıklayıp Özellikler seçeneğini seçmek. Buradan Genel sekmesinde Diski Temizle dedikten sonra altta göreceğiniz Sistem Dosyalarını Temizle seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Ardından istediğiniz kategorileri seçip silme işlemini gerçekleştirmeniz mümkün.

Bir diğer yöntem ise, Ayarlar>Sistem>Depolama sırasını takip etmek ve burada aşağı doğru inip Nasıl Alan Boşalttığımızı Değiştir seçeneğine tıklamak. Buradan da Geçici Dosyalar ve Diskte Şimdi Yer Açın altındaki Windows’un Önceki Sürümlerini Sil seçeneklerinden ayarlama yapabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.