Win10 Widgets, Windows 10’da widget keyfi yaşatıyor

Pek çok kullanıcının Wİndows 10 öncesi işletim sistemlerinde bir widget alışkanlığı var. Şindi ise Win10 Widgets isimli program ile masaüstünde widget kullanmayı özleyen Windows 10 kullanıcıları rahat edebilirler. 

Windows‘daki dahili masaüstü widget’ları kenar çubuğundan vazgeçilmesiyle ortadan kalksa da Rainmeter gibi üçüncü parti uygulamalarla birlikte her zaman erişilebilir olmaya devam ettiler. Rainmeter’da yer alan Win10 Widgets adlı yeni bir paket ise Windows’a birçok işlevsel widget’ı Windows 10 tasarımında doğal görünecek biçimde geri getiriyor.

Windows için bir sistem izleme ve özelleştirme motoru olan Rainmeter şimdiye kadar birçok işlevsel araç sunsa da, Win10 Widgets’la birlikte çıtayı biraz daha yukarıya çekiyor. Söz konusu pakette yer alan monitörler, kontroller ve diğer araçlar tıpkı Windows 10‘un doğal bir parçasıymış gibi görünüyor.

Widget paketinden her zaman olduğu gibi hangi araçların çalışacağınız özel olarak seçmeniz mümkün. Cihazınıza ve donanım özelliklerine dair birçok işlevsel aracı beraberinde getiren pakette ayrıca yapılandırılabilir bir Spotify kontrolü ve Şimdi Çalıyor widget’ı da mevcut. Ücretsiz olarak indirebileceğiniz pakete bu adresten erişebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.