Wikipedia İçin Giriş Yolu

Wikipedia giriş için yeni bir yol daha var. Artık Wiki2 ile bambaşka bir yöntem kullanarak Wikipedia hazinesine ulaşabilirsiniz. 

WIKI 2 adlı servis, daha önce hiç görmediğiniz bir biçimde devasa Wikipedia arşivi içerisinde kaybolmanıza olanak sağlıyor.

WIKI 2 ile bambaşka Wikipedia giriş deneyimi!

Wikipedia maalesef ülkemizde uzun süredir yasaklı durumda. Hatta platform ülkemizi özlediğine dair bir kampanya bile başlatmayı ihmal etmemişti. Şimdi ise WIKI 2 adlı üçüncü taraf servis, insanoğlunun geliştirdiği en büyük ve en amacına uygun ansiklopedi için harika bir köprü sunuyor.

Servis, geniş içerik arşivine rağmen demode kaldığını ifade ettiği Wikipedia için farklı ve daha kullanıcı dostu bir temalar sunuyor. Hem de zevkinize göre bu arayüzü özelleştirebiliyorsunuz. Ayrıca, okunabilirlik anlamında da servis oldukça başarılı. Sorunsuz YouTube entegrasyonu da oldukça işlevsel.

WIKI 2 kullanmak için üç farklı yöntem öneriliyor. Bunlardan ilki tabii ki wiki2.org adresini ziyaret etmek. Bir diğer yöntem ise bu adres üzerinden dönüştürdüğünüz bir sayfayı sık kullanılanlara eklemek. Son olarak Google Chrome, Mozilla Firefox veya Apple Safari için hazırlanan uzantıyı yükleyerek de bilgiye hızlı ve kolayca erişmek elinizde. Eklentinin proxy kullandığını not olarak düşelim.

WIKI 2’nin farklı bir ansiklopedi değil, aynı Wikipedia olduğunun altını çizen Ekip, proje için daha fazlasını yapacaklarının da sözünü veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.