WhatsApp Ücretli Mi Oluyor?

Siber saldırılar için popüler WhatsApp uygulaması ismi kullanılır oldu. “WhatsApp Ücretli Mi Oluyor?” diye kullanıcılar kandırılmaya çalışılıyor.

Hatırlarsanız WhatsApp her zaman ücretsiz bir uygulama değildi. Daha önceleri ilk yılı ücretsiz olan uygulama, ardından 0.99 dolar gibi bir ücreti sizden istiyordu. Elbette bu uygulama ortadan kalkalı epey bir zaman geçti ve WhatsApp tamamen ücretsiz hale getirildi. Yine de dolandırıcılar “WhatsApp ücretli oluyor!” diyerek, bu olay üzerinden insanları dolandırma girişimlerinde bulunmaya devam ediyorlar.

“WhatsApp ücretli oluyor!” siber saldırıların yeni favorisi

Birçok kullanıcı bu ücret olayının geri döndüğüne dair mesaj aldıkları konusunda endişeliler. WhatsApp Inc. tarafıdan gönderilmiş gibi görünen bu mesajda aynen şu ifade kullanılıyor:

“Aboneliğiniz sona erdi. Hesabınızı doğrulamak ve 0,99 dolar karşılığında ömür boyu abonelik almak için bu bağlantıya tıklayın.”

Eğer böyle bir mesaj aldıysanız görmezden gelmenizi öneriyoruz, çünkü siber saldırı düzenleyenlerin yeni hedefi şu sıralar WhatsApp. Siber güvenlik uzmanları bunun sahtekarlık olduğunu kesin bir dille belirtirken, kullanıcılardan tuzaklar konusunda dikkatli olmalarını istiyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.