WhatsApp Para Transferi İçin Hazır Mı?

Akıllı cihazında giderek popüler olan mesajlaşma platformu WhatsApp yen özellikleri ile de şaşırtıyor. Bir süredir geleceği söylenen para transferi özelliği de resmen kullanılmaya başlanacak.

WhatsApp’ın şu anki deneme sürümünde bulunan Unified Payment Interface yani UPI adındaki ödeme sistemi yakın zamanda tüm kullanıcıların beğenisine sunulacak. Android kullanıcılarının beta programında bulunan bu yazılım, uçtan uca şifreleme özelliğiyle kullanıcılarına uygulama içerisinde güvenli bir ödeme sistemi getirecek. Şirketin bu kararı almak için bunca zaman beklemesinin ise bir sebebi var.

Hürriyet’e göre WhatsApp, bu özelliği kullanıcılarına sunmak için dört farklı bankacılık sistemiyle ortaklık kurmayı bekliyordu. Bu konuda oldukça sabırlı bir politika izleyen uygulamanın aniden şaha kalkmasının altında ise rakiplerinin kendilerini alt edeceklerine inanmaları yatıyor. Bu korku yüzünden uygulama, ani kararla HDFC Bank, ICICI Bank ve Axis Bank ile anlaşmaya gittiğini duyurdu. Ayrıca, bu listeye sonralarında Hindistan’ın devlet bankası SBI da katılacak. Son olarak, WhatsApp’ın bu sektörde Paytm, Google Tez, PhonePe gibi önemli rakipleri bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.