Selfie çubuklarına yasaklar artıyor!

Selfie çubukları, hızlı bir şekilde kamuya zararlı ürünler olarak kabul edilmeye başlandılar. Bu çubuklar, ABD’deki pek çok müzede yasaklanmış durumda. Şimdi ise festival katılımcılarının da selfie çubuklarını evde bırakmaya alışmaları gerekecek.

Coachella’nın organizatörleri, 10 Nisan’da başlayacak olan festivallerinin öncesinde, “Selfie sticks / Narcissists” yasağını, zincir, patlayıcı ve bıçak yasağının yanı sıra duyurdular. Grant Park, Chicago’da gerçekleşen ve devasa bir yaz festivali olanLollapalooza da katılımcıların bu yıl yanlarında selfie çubuklarını getirmemeleri gerektiğini duyurdu.

NME’nin söylediğine göre, bu karar Birleşik Krallık’ta alınan kararları takiben alındı.

EDM festivalleri ile genel olarak alakalandırılan diğer tehlikeler de düşünülürse, organizatörlerin bu yıl erken karar alarak bu eşyaları yasaklamalarının doğru bir karar olduğu söylenebilir. Tabii ki bu çubukların kullanıcıları için bazı avantajlar yarattığı açık ancak festival heyecanı sırasında çevrelerindeki kişiler (ve kendileri) için yarattıkları tehlike, bu kararı desteklemek için yeterli olsa gerek…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.