PS4 Kullananlar Fabrika Ayarlarına Nasıl Döndürebilir?

Oyun tutkunlarının favorisi olan PS4 için de bazen sorunlar kaçınılmaz oluyor. PS4 kullanırken fabrika ayarlarına nasıl dönülebilir sorusu yazımızda cevap buluyor. 

PS4 fabrika ayarlarına döndürülmesinin sebebi aslında kullanıcıların zaman içerisinde karşılaşmış olduğu sorunlardır. PS4 kullanıcıları zaman içinde programın yavaşladığı, FPS düşüklüklerinin olduğu ve program performansının düştüğü ile ilgili şikâyetlerde bulunmaktadır. Bütün bu şikâyetlerin tek sebebi ise zamandır aslında. Bunun için de PS4 kullanıcılarının bu tarz şikâyetleri bulunuyorsa PS4’ü fabrika ayarlarına döndürmek en doğru seçenek olacaktır. PS4 fabrika ayarlarına döndürülürken nasıl bir yol izlenmelidir?

Adım 1: PS4 sıfırlama işlemi yapılmadan önce cihazda güncelleme yapılmalıdır. Güncellemeyi Ayarlara tıkladıktan sonra sistem yazılım güncellemesine tıklayarak güncelleme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Adım 2: Öncelikle PS4’ün ayarlar kısmına tıklamalısınız. Daha sonra karşınıza çıkan ekrandan PSN bölümüne tıklama yapmalısınız. PSN ekranında karşınıza şu şekilde bir yazı gelecektir; “ Ana PS4 Sistemi Olarak Etkinleştir” bu yazının yanında devre dışı bırakabileceğiniz bir buton bulunmaktadır. Buraya tıklayarak sistemi devre dışı bırakmalısınız.

Adım 3: Bu işlemi yapıp devre dışı bıraktıktan sonra PS4 artık ana uygulama olmaktan da çıkmaktadır. Ayarlar alanında sıfırlama bölümüne tıklamalısınız ve karşınıza gelecek olan sayfadaki PS4 sistemini sıfırla butonuna tıklayarak sistem sıfırlamasını gerçekleştirmelisiniz. Bu ekranda hızlı ve tam seçeneğinden birini seçmeniz gerekecektir. Tam seçeneğini seçmelisiniz. Bu işlemin sonunda PS4 de yer alan tüm oyunlarınız silinecektir.

Adım 4: Bu işlemi yapmanızdan sonra PS4 sıfırlanmaya başlayacaktır. Sıfırlanma işlemi ortalama 1 saat sürdükten sonra PS4 yeniden kuruluma hazır olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.