Nissan’dan ekranlarla dolu bir otomobil!

Nissan’ın yeni konsept otomobili, “havalı olma” testini kesinlikle geçerken, dikkat dağıtma konusunda da oldukça başarılı gözüküyor. Yolcuların ve sürücünün hemen her şeyi yayınlayabilecekleri bir ön panele sahip olan bu araç, Tokyo Motor Show’da “Teatro for Dayz” adı ile tanıtıldı ve ekran konsepti, aracın tamamını kapsarken, aracın dışında da gözükebiliyor.

Nissan, bu aracın dijital cihazlarla içerik paylaşmaya alışkın olan “dijital çağ” için tasarlandığını söylüyor. Araç, genç nesil için düzenlenen “ayrıntılı” anketlerin sonucu olarak ortaya çıkmış ve Nissan’ın söylediğine göre genç insanlar “aracın içerisinde geçirilen zamanın arkadaşlarla deneyimleri paylaşmak ve bağlı kalmak için geçirilmesi gerektiğini düşünüyorlar.” Bu yüzden de araba bir kameraya sahip ve sürücüler, aracın içerisinde ve çevresinde neler olup bittiğini arkadaşları ile anında paylaşabiliyorlar.

 

Bir konsept olarak Teatro for Dayz, dikkat çekmek ve insanları gelecekte arabaların nasıl olabileceği hakkında düşünmeye itmek için tasarlanmış durumda. Bu aracın market için hazır ve tamamen düşünülmüş bir tasarım olması gerekmiyor ve aracın sahip olduğu sert ve beyaz koltuklar düşünülürse, bunun yerinde bir karar olduğu söylenebilir. Sonuç olarak genç neslin dijital zeka için konfordan vazgeçtiğini söylemek pek doğru olmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.