MSI X99S SLI Plus

MSI X99S SLI Plus, güçlü özelliklere sahip bir anakart. 

Intel’in X99 yongalı anakartları yaygınlığını arttırmaya devam ediyor. Hatırlayacak olursanız daha önce Asus’un X99 yongalı modeli olan X99-A anakartını incelemiş ve hatta kısa bir süre önce de yine X99-A’nın USB 3.1 destekli yeni modelini test merkezimizde ağırlamıştık. Bu defa da X99 platformuna dayalı bir başka anakart modeli ile sizlerleyiz. Bu defa masamızdaki model MSI’a ait. MSI’ın X99S SLI Pluskartı bizlerle.

Haswell-E platformuna hazır

Haswell-E platformunun kullanıldığı X99 yonga setli anakartlar, özellikle yüksek performans arayışında olan kullanıcılara pek çok yenilik ve özellik sunuyor. Bunların başında yeni nesil işlemci kullanabilme imkanı gelmekle birlikte, DDR4 RAM‘lere de terfi etme şansı bulunuyor elbette. MSI’ın da X99 platformunda pek çok anakart modeli var. Bunlar arasında oyuncular için sunulan modellerin yanı sıra yeni standartUSB 3.1‘li model de dikkat çekiyor. Ancak baştan söyleyelim, bizim incelediğimiz modelde ne yazık ki USB 3.1 desteği bulunmuyor.

Siyah renkli yapısıyla dikkat çeken bir kart olan MSI X99S SLI Plus, güçlü bir kart.LGA2011-3 yonga setine sahip olan kartla elbette 8 çekirdekli Haswell-E’li işlemcileri kullanabiliyorsunuz. Intel’in bu platformda Hyper-Threading teknolojisi desteklemesiyle 8 de sanal çekirdek kullanabiliyor. Bu da yüksek performans anlamına geliyor.

MSI X99S SLI Plus, RAM noktasında da oldukça çarpıcı. Üzerinde 8 adet DDR4 slotu bulunduran anakart, toplamda 3333 MHz hıza ulaşabiliyor. Ayrıca kartın 128 GB’a kadar RAM kapasitesi bulunduğunu da söyleyelim.

Çoklu ekran kartı desteği

MSI X99S SLI Plus’ın isminde bulunan “SLI” ibaresinin anlamına gelecek olursak, MSI’ın bu kartıyla çoklu ekran kartı kullanımına izin verdiğini söyleyebiliriz. Kutu içeriğinde SLI köprüsü sunan kart, böylece Nvidia Quad ve AMD Quad CrossFirekullanabilme imkanı tanıyor.

Overclock yetenekleri de güçlü olan kart, Turbo M.2 ile yüksek SSD transfer hızı sunarken, elbette MSI’ın hem kullanım ömrü hem de kullanım kolaylığı için yer verdiği özelliklerin de sahibi. Military Class 4 ile donalı olan kart, bileşen kalitesiyle uzun ömürlü kullanım olanağı tanırken, öte yandan Click BIOS 4 ve Command Center yazılımlarıyla da esnek kullanıma zemin yaratıyor.

MSI X99S SLI Plus’ın arka bağlantılarına bakalım. Kartın arka girişleri arasında tam 8 adet USB 3.0 portu göze çarpıyor. Öte yandan USB 2.0’a da 2 portla yer verilmiş. Fakat burada ayrıca USB 3.1 portu da görmeyi isterdik. Ayrıca kablosuz bağlantı desteği de bu kartta yer verilmemiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.