Minecraft Rekora Doymuyor

Popüler oyun Minecraft Microsoft çatısı altına girdikten sonra da popülerliğinden hiçbir şey kaybetmedi ve yeni bir rekor daha kırdı. 

Minecraft ayda 74 milyon oyuncu tarafından oynanıyor!

Microsoft tarafından 2014 yılında 2.5 milyar dolar karşılığında satın alınan oyun gerçek bir fenomen. 144 milyon adet satılan oyunun, aylık kullanıcı tabanını 74 milyona çıkarttığı açıklandı. Son rakamları, Microsoft Minecraft grubunun başına yeni geçen Helen Chiang açıkladı.

Markus “Notch” Persson elinden çıkan oyun başlangıçta sadece PC oyuncuları tarafından oynanabilirken daha sonra konsol ve hatta mobil cihaz çıkışını gerçekleştirdi. Bu anlamda şirketin oyunu sadece Xbox ve Windows platformları ile kısıtlı bırakmama stratejisinin doğru bir karar olduğunu söyleyebiliriz. Çapraz platform desteği ile oyun elini son aylarda daha da güçlendirdi.

Adeta sanal LEGO olarak dikkat çeken oyunda parçaları bir araya getirerek sıfırdan şaheserler ortaya koymanız mümkün. Ayrıca, tüm araçların kullanıcı dostu olması ve keyifli bir deneyim sunulması da oyunun efsane haline gelmesini sağladı. Tabii ki kapsamlı güncellemeleri de unutmamak gerek. Bu arada Persson’ın Microsoft bünyesine katılmadığını da not olarak düşelim.

Görünen o ki Minecraft, adını hiçbir zaman unutturmayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.