Microsoft’tan Mobil Cihazlara Office Müjdesi

Mobil platformlarda Office‘i ücretli olarak sunan Microsoft, stratejisinde değişikliğe gitti ve bu sayede artık iPad, iPhone ve Android platformlarında ücretsiz olarak Office uygulamasına erişmek mümkün.

Dropbox ile kurulan stratejik partnerliğin hemen ardından yapılan değişiklikle mobil Office uygulamasında dosyaları düzenlemek ve depolamak ücretsiz hale geliyor. Dropbox ile yapılan anlaşma çerçevesinde dosyalar Dropbox üzerinde kolayca saklanabiliyor. Ayrıca iPhone için bugün itibariyle Office’in indirmeye sunulduğu belirtiliyor.

Bilgisayar ile aynı deneyimi mobile aktarmak istediğini belirten Microsoft, kullanıcılarına tüm platformlarda aynı deneyimi yaşatmak istediklerini dile getiriyor.

Eğer servisin tamamen ücretsiz olacağını düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Çünkü ücretsiz özellikler yalnızca kısıtlı imkanlar sunuyor. Office 365′ı iş yerlerinde kullanmak ve dosyaları düzenleyebilmek için üyelik almak gerekiyor. Dolayısıyla aylık ücret ödemek durumunda kalınıyor. Hal böyle olunca Microsoft için yeni bir gelir kapısı açıldığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.