Logitech G910, oyuncular için güzel bir alternatif

Logitech G910 Orion Spark, yeni özel Romer-G anahtar, akıllı RGB aydınlatma ve Arx Control entegrasyon özelliklerine sahip bir klavye

Oyun aksesuarlarında önde gelen firma Logitech, oyun tutkunları için geliştirdiği yeni mekanik klavyesi Logitech® G910 Orion Spark RGB Mechanical Keyboard’u tanıttı. Özel Logitech Romer-G anahtar ile diğer mekanik tuşlara göre %25 daha hızlı harekete geçiş özelliği sunan Logitech® G910, üstün dayanıklılığa ve akıllı aydınlatma sistemine de sahip.


Logitech mühendislerinin, oyunseverlerin ve e-Spor oyuncularının yorumlarından yola çıkarak Logitech® G910’u geliştirdiklerini söyleyen Logitech Türkiye Pazarlama Müdürü Selver Yıldız,  ‘Logitech® G910, yeni jenerasyon mekanik klavye geliştirme çalışmalarımızın bir ürünü. Mühendislerimiz oyun deneyimini tam anlamıyla geliştirecek bir klavye tasarlamayı hedeflemişti. Orion Spark bunu başarıyla yapıyor’ dedi.

Orion Spark, ışık hızında yanıt verme özelliğini, üstün performansa yönelik tasarımı ve RGB aydınlatması ile birleştiriyor.

Solomid takımı oyuncularının Orion Spark’ın tuşlarına bayıldığını belirten Solomid takımı sahibi Andy Dinh, ‘Bu özel klavye, ekip arkadaşlarımı çok heyecanlandırdı. Solomid takımının tümü League Of Legends Dünya Şampiyonası’nda Orion Spark kullanacak’ dedi.


 · Hızlı, Duyarlı, Dayanıklı: Romer G Mekanik Anahtarlar
Orion Spark, diğer klavyelerde bulunmayan ayrıcalıklı yeni Roomer-G mekanik anahtarlara sahip.  Romer-G anahtarları, 1.5 mm’lik harekete geçirme alanıyla rakip mekanik anahtarlara kıyasla %25 daha hızlı harekete geçiş özelliği sunuyor. 70 milyon tuş darbesine dayanıklı Orion Spark, pazardaki diğer ürünlere kıyasla yoğun oyun oynamadan kaynaklanan aşınmaya karşı %40 daha uzun ömürlü.

· Akıllı RGB Aydınlatması
Orion Spark’ın her bir tuşunun aydınlatması, 16.8 milyon farklı renk seçeneğiyle özelleştirilebilir. Tuşları, büyülerin ya da diğer komutların izini sürmek için dilediğiniz renk ile işaretleyebilir, kurulumunuza uyması için renkleri değiştirebilir ya da oyuna göre renkleri ayarlayabilirsiniz. Her tuştaki harfin eşit olarak aydınlanması için; ışıklandırma, her tuşun merkezine yerleştirilmiş ve hassas optiklerle yönlendirilmiştir.


 · Arx Control Uygulaması
Logitech G’nin yazılımı (LGS-Logitech Gaming Software) ile birlikte çalışan yeni uygulaması Arx Control, oyun içi bilgileri, sisteminizin performans durumu ve medya kontrolü dahil geniş bilgiye mobil cihazınızla ulaşmanızı sağlıyor. SDK oyun geliştiriciler, Arx Control’ü kullanarak kendi oyunları için özel içerikler katan küçük uygulamalar bile geliştirebilirler. Valve gibi önemli geliştiriciler, kendilerine verilen örneklerle Steam üzerinden ve kendi popüler oyunları için olası entegrasyonları araştırıyor. Orion Spark, birçok İOS ve Android cihazını destekleyen ve Arx Control verilerine kolay ulaşım sağlayan dışa çekilebilen tablaya sahip.

 · Programlanabilir 9 G Tuşu
Karmaşık komutlara daha kolay ve hızlı erişmek için oyun kontrollerini ve macroları programlanabilir dokuz G tuşuna atayarak favori oyununuzu özelleştirebilirsiniz. Logitech Gaming Software kullanarak kolayca kurulabilen Orion Spark, maksimum uyumluluk için üç profil üzerinden 27 komuta kadar destekliyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.