Korsan Film ve Dizi İzleme Bitiyor

Pek çok internet kullanıcısı için izleyemediği film yada diziyi izlemek en önemli etkinlik. Ama artık korsan film ve dizi dönemi bitiyor görünüyor.

Kültür Bakanlığı yeni bir yasa tasarısı üzerine uğraştığını doğruladı. Meclise taşınacak olan bu yeni yasa tasarısı ile telif hakları koruması adı altında, korsan dizi ve film yayını yapan web siteleri tamamen kapanacak. Kurulacak olan yeni merkez ile korsana geçit sağlanmayacak.

Korsan film ve dizi izleyenlere kötü haber

Savcılığın kontrolünde kurulacak olan Dijital Hak İhlalleriyle Mücadele Merkezi, korsan yayın yapan yerleri tesbit edecek ve bu yayınların kapanması sağlanacak. Kısa süre içerisinde meclise sunulacak bu yasa tasarısı ile sanatçılan emekleri de korunmuş olacak.

Kurulacak olan merkez internet üzerinde film, müzik, kitap ve şiir gibi emek verilerek ortaya çıkartılan işlerin peşine düşecek. Yayın hakları dışında sitelere konulmuş olan tüm içerikler silinicekken, söz konusu siteler de uyarı yapılmaksızın kapatılacak.

Bu telifler ise hakların sahibi şirketler ve sanatçıların elinde olacak. Sanatçılar ve şirketler söz konusu sitelerin kapanması hususunda merkezlere başvurabilecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.