Hackerlar Bile Bu Sistem ile Kandırlabilir

Bilgisayar kullanıcılarının kabusu haline gelebilen hackerları dahi artık kandırmak mümkün. Onlara karşı geliştirilen yeni nesil bir güvenlik sistemi hackerı kandırmak için oldukça başarılı sonuçlar veriyor.

hacker_kandirma

Siber dünyanın korsanları olarak tanımlanan hackerlara karşı tamamen güvenli bir sistem henüz üretilmiş değil.

Fakat teknolojinin gelişmesi sayesinde artık güvenlik önlemleri de akıllı hale getirildi. TechWorm’un haberine göre Pennsylvania State Üniversitesi tarafından geliştiren yeni nesil güvenlik önleminin özellikleri ise oldukça ilginç.

Bu akıllı sistem, sisteme gelen herhangi bir saldırı durumunu tespit ettiği anda hackerı oluşturulmuş sahte bir ağa yönlendiriyor. Hackerın sahte bir bölgede bulunduğunu anlamaması için ise ağ veya sistem hakkında önemsiz detayları hackerın bilmesine olanak tanınıyor.

Sistem araştırma sürecindeki bir hackerın bir kaç kez daha geleceğini tahmin edeceği için hackerı kara listeye ekliyor ve bir sonraki saldırısında da aynı ağa yönlendirerek bilgilerin değişmesini sağlıyor.

Kafa karışıklığı yaşayan hacker değişikliğin nedenini çözmeye çalışırken sistem yöneticisinin bu durumdan haberdar olduğunu bilmediği için elindeki zaman avantajını kaybetmiş oluyor.

Akıllı sistem bu kullanıcının bütün faaliyetlerini kaydettiği için hacker sistemdeki açığı sistem yöneticisine istemeden de olsa bildirmiş oluyor.

Bu şekilde herhangi bir hack olayının yaşanmasına engel olunmuş oluyor. Sistemin henüz test aşamasında olduğunu ve tüm testlerininin başarılı olması halinde geleceğin güvenlik sistemi olabileceğini belirtiliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.