Google’ın Akıllı Klavyesi Gboard Gelişiyor

Google yeni akıllı klavyesi Gboard için yeni işlevler geliştiriyor. Bu yeni özellikler arasında iOS’de daha fazla Google servisinden en pratik şekilde faydalanmanızı sağlayan uygulamalar var. 

Google’ın akıllı klavyesi Gboard, iOS kullanıcıları için geçen sene yayına girmiş bir uygulama. iPhone kullanıcılarına daha fazla Google servisi sunabilmek için tasarlanan Gboard şimdi yeni özellikler ile becerilerini genişletiyor. Uygulamanın yeni özellikleri arasında klavyeden Google araması yapabilme, YouTube videosu arayabilme, çiziktirme yapıp karşıya yollama ve lokasyon bilgisini yollama da var.

Yeni versiyonun becerileri bu kadarla da kalmıyor. Siz yazarken daha başarılı kelime önerme, anında başka dilden çeviri yapabilme, GIF ve Emoji önerme gibi özellikler de uygulamaya eklenmiş. YouTube ve Haritalar araması yaptığınızda, çıkan sonuçlar kartlar şeklinde sunuluyor ve kutular yana kaydırılarak tüm seçenekler görülebiliyor. Çıkan her sonuç tek tıkla, WhatsApp, Facebook veya iMessega gibi istediğiniz uygulamanın sohbet penceresine yapıştırılabiliyor.
Gboard’ın yeni versiyonu bugünden itibaren güncellenmeye başlamış. iOS kullanıcılarına kademe kademe gelecek olan güncelleme için biraz beklemek gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.