Google Yeni Uygulaması Crowdsource ile İnterneti İyileştirme Fırsatı Sunuyor

Google, yeni uygulaması olan Crowdsource ile sizleri de kullanmaya kararlı görünüyor. Crowdsource uygulaması ile interneti daha iyi bir yer yapmanız için sizden yardımcı olmanız bekleniyor.

google_Crowdsource

Google‘ın son derece yetenekli beyinlerden oluşan yapay zeka ekibi fotoğraf tanımadan e-posta spam filtrelemeye kadar birçok farklı alanda faaliyet gösteriyor. Fakat bazı görevler için ekip insan dokunuşuna; özellikle kullanıcıların bu sürece dahil olmasına ihtiyaç duyuyor.

Google, geçtiğimiz gün kullanıma sunduğu Crowdsource adlı yeni bir Android uygulaması aracılığıyla kullanıcıların dil çevirisi, el yazısı tanıma ve sokak işaretleri transkripsiyonu gibi alanlarda kendi önerilerini yapabilmelerini sağlıyor.

Firma tarafından yapılan açıklamaya göre, “her bir mikro görevin tamamlanması 5 ya da 10 saniyeyi geçmiyor.” Google ayrıca bu düzeltmeleri yapmanın kullanıcılara interneti, kendi toplulukları için daha iyi bir yer hale getirmelerine yardımcı olma şansı verdiğine de dikkat çekiyor.

Google’ın web üzerinde birçok alanda çeşitli düzeltmeler yapabilmenize olana tanıyan uygulaması Crowdsource’u bu adresten indirebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir