Google Play Protect, Android Zararlılarına Karşı

Android zararlıları birçok kişinin kabusu olurken çözüm Google Play Protect ile gelecek.  Zararlı yazılım içeren Android uygulamaları cihazlarınız için Google Play Project ile dert olmaktan çıkıyor. 

Google, Android kullanıcılarını zararlı yazılımlara karşı güvende tutmak üzere yeni güvenlik özelliğini sundu. Google Play Protect adı verilen özellik, Google Mobile Services 11 ve üstü çalıştıran tüm cihazların imdadına yetişiyor.

Google Play Protect nasıl çalışıyor?
İlk olarak Mayıs ayında duyurulan ve artık daha geniş çapta dağıtımı gerçekleştirilen Google Play Protect, gücünü makine öğreniminden alıyor ve yeni saldırı çeşitlerini anında yanıt veriyor. Haliyle bu milyarlarca kullanıcı için iyi haber.

Google Play Protect, otomatik olarak cihazınıza yüklemiş olduğunuz uygulamaları Play Store üzerinden tarayabiliyor ve bu uygulamaların güvenliğinden emin olmanızı sağlayabiliyor. İlginç bir durumla karşılaşıldığındaysa uygulamalar engelleniyor veya cihazınızdan kaldırılıyor. Google’ın günde 50 milyar uygulamayı taradığını da özellikle vurgulamak gerek. Ayrıca, Chrome’da yer alan Güvenli Gezinme koruması tehlikeli sitelere karşı sizi uyarmayı ihmal etmiyor.

Bu arada Android cihazınıza uygulamaları Google Play üzerinden değil farklı şekillerde yüklüyorsanız hala risk altında olduğunuzu belirtelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.