Facebook ile 360 Derecelik Fotoğraf Çekimi

Facebook yeniliklerine 360 derece fotoğraf çekimlerini ekledi. Artık 360 derece fotoğraf çekme şansınız Facebook ile var. 

Facebook, artık bir yılı aşkın bir süreden beri 360 derece fotoğrafların yüklenmesine izin vermekteydi ancak artık sosyal medya platformu bu görüntülerin kaydedilmesine de imkan tanıyor. Bundan böyle Facebook uygulamasının iOS ve Android sürümlerinde kullanıcılar üçüncü parti bir uygulama veya kamera kullanmadan 360 derece fotoğraf çekimi yapabilecekler.

Tabi ki en azından şu anda telefonların 360 derece kameralara sahip değiller ve bu yüzden de işlem, panorama fotoğraf çekimlerine benziyor. Facebook uygulaması içinde 360 derecelik fotoğraf çekebilmek için yapmanız gereken şey ise Haber Akışı’nın en üst kısmındaki “360 fotoğraf” tuşuna basmanız gerekiyor. Daha sonra yavaş bir şekilde kendi etrafınızda dönmeniz gerekiyor ve işlem tamamlandıktan sonra da bir başlangıç noktası seçerek fotoğrafınızı yayınlayabiliyor, hatta kapak fotoğrafınız yapabiliyorsunuz.

Ancak çekim süreci ani olmadığı için güncelleme şu anda sadece 360 derece fotoğraflar için uygulanıyor. Facebook 360 derece video desteğine sahip olsa da bu videoları çekebilmek için bir üçüncü parti kameraya ihtiyaç duyuyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.