En Çok Sevilen Şirketlerde Sürpriz

En çok sevilen teknoloji şirketleri belli oldu. Teknoloji alanında en çok sevilen şirket olarak Facebook sürprizi yaşandı. 

Üçüncü NetBase Top 100 Küresel Marka Sevgisi Listesi (Global Brand Love List) hafta içerisinde yayınlandı ve bu listeye göre internet kullanıcılarının en sevdikleri marka, Mark Zuckerberg’in Facebook’u oldu. Facebook’un arkasından Amazon, eBay, Apple ve Snap geliyor.

İşin ilginç olan kısmı, Google, Samsung ve Coca-Cola gibi firmaların ilk 20 içerisinde gözükmüyor olmaları. “Kurumsal sosyal analitikler için küresel bir lider” olduğunu söyleyen NetBase, bu sonuca ulaşmak için “Twitter, Facebook, Instagram, Tumblr’ı içeren sosyal ağlar ve diğer milyonlarca kaynaktan Mayıs 2016 ile Temmuz 2017 dönemindeki bir yıllık süreçte alınan marka fikirlerini” kontrol ettiğini söylüyor. Bunun için de kendi patentli teknolojisini kullandığını belirtiyor.

Ancak bu sonuçlarda, Facebook’un en sevilen marka olmasından daha ilginç durumlar da var. Örneğin Ford, Tesla’dan daha çok seviliyor ve Best Buy en sevilen perakende markası olarak dikkat çekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.