Dijital Para, Hacker Hedefinde

Her ne kadar dijital paralar, tartışılsa bile hackerlar tarafından giderek popüler hedeflerine giriyor. Dijital para için hackerlar tarafından gerçekleştirilen büyük hırsızlığın detayları!

Bilinmeyen hackerlar, Bitcoin için sayısız haleflerin en popülerlerinden biri olan Ethereum soygunu ile tahmini 32 milyon dolarlık dijital hırsızlık gerçekleştirdiler.

CyberScoop’a göre, bilgisayar korsanları parasal cüzdan hizmetleri sunan pek çok hizmetten biri olan Parity Wallet’ta bir güvenlik açığı keşfettiler. Bu güvenlik açığından yararlanarak bilgisayar korsanlarının üç ayrı işlemle yaklaşık 153.000 Ethereum elde ettiler.

Dijital para güvenli mi?
Saldırı ilerledikçe, bir grup beyaz şapkalı hackerlar neler olup bittiğini anladı. CyberScoop, 75 milyon dolar değerinde yaklaşık 377.000 Etereum’u hırsızlardan korumak için aynı açığı kullanabildiklerini bildirdi.

CoinDash’den yaklaşık $10.3 milyon değerinde Ethereum çalınan geçen haftaki saldırıyı düzenleyen hackerlardan farklı kişilerce gerçekleştirildiği düşünülüyor.

Parity Technologies tarafından 20 Temmuz 2017’de yapılan bir güncelleme ile Parity sürümleri tarafından oluşturulan multi-sig cüzdanların güvenli olduğu duyuruldu.

Ethereum’un ortak yaratıcısı Charles Hoskinson’un yatırımcılara yaptığı son uyarılarla dijital para hakkında düşündüklerini “hızlı ve kolay parayla kör olan insanlarla etrafta dolanmakta olan bir zaman bombası” olarak belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.