Dans Eden Bin Robot ile Gelen Rekor

Guinness Rekorlar Kitabı için ilginç ama eğlenceli bir rekor robotlar tarafından gerçekleşti. Onaylanan rekor, WL Intelligent Tech yapımı Dobi insansı bin robotun ödüllü dans performansı oldu. 

Eşzamanlı olarak dans eden bin robot, ortaya koydukları performansla Guinness Rekorlar Kitabı sayfalarında yer almayı başardı. Dobi insansı robotların Çin’deki bu keyifli performansına bayılacaksınız.

Robotların dansı Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi!
Guangzhou merkezli WL Intelligent Tech adlı şirketin tam olarak bin 69 adet Dobi insansı robotunun gerçekleştirdiği dans performansı, Guinness Dünya Rekorları arasındaki yerini almış durumda. 45 santimetre uzunluğundaki robotların süreci tamamen kusursuz bir şekilde tamamladığını belirtelim.

Çin pazarı için sunulmuş olan sesle kontrol edilebilir Dobi insansı robotlar yaklaşık 250 dolarlık fiyat etiketine sahip. Bu rekorun Dobi satışları için de iyi bir reklam niteliği taşıdığını söylemeden geçemeyeceğiz. Çok yönlü olduğu ifade edilen robotların önemli bir özelliği ise yüzükoyun durumdan kolayca ayakları üzerine kalkabilmeleri. Ürünün batarya süresi ise 40 dakika olarak açıklanıyor. Ayrıca kung fu hareketleri yapabilmeleri ve yoga modu gibi detaylar da ilgi çekici.

Daha önce de ülkede yine dans eden robotlarla bir rekor kırılmıştı. Bu rekorda ise Ever Win Company tarafından toplamda bin 7 adet robot kullanılmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.