Çinliler Çakma MacBook Air Yaptı

Teknoloji devi markaların çakma ürünleri yapan Çinliler işi büyütmeye başladı. Bu kez sahtesi yapılan ürün MacBook Air oldu.

Çakma Macbook Air olarak nam salan Chuwi LapBook Air bir kez daha gözler önünde. IFA 2017 kapsamında tanıtılan ve hayli dikkat çeken notebook, Apple ve Microsoft’u bir araya getiren ilk cihaz bile olabilir. Elbette resmi yollardan değil de bunu tanınan bir notebook’un tasarım hatlarını kopyalayarak yapıyorlar.

Macbook Air kopyası LapBook Air oldu

Bir süredir ortalarda olan bu model artık yavaştan insanların da videolarına konuk olmaya başladı. Tasarım noktasında MacBook Air’la neredeyse aynı olan cihaz, ekran noktasında 14 inç ile biraz da olsa farklı olmayı başarıyor.

Donanım özellikleriyse biraz durumu karmaşıklaştırıyor. İşlemci olarak cihaz Intel Celeron N3450 kullanıyor. Quad Core 1.1 Ghz olan bu işlemci, 2.2 GHz’a kadar hızlanabiliyor. Grafik arabirimi olarak da Intel HD Graphics 500 kullanılıyor. 8 GB DDR3L RAM kullanan LapBook Air, 1080p’lik IPS ekrana sahip.

10 bin mAh bataryası ile dikkat çeken cihazın 1.704 kg ağırlığa sahip olduğunu da söyleyelim. LapBook Air fiyatı 400 dolar olarak belirlenmiş. Hemen aşağıdan ise cihazın kutu açılışı videosuna göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.