Bulaşık Makinesi Temiz Yıkamıyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Bulaşık makineleri sayesinde bulaşıkları tertemiz hale getirmek için elde yıkamaya oranla daha az su ve deterjan tüketimi gerçekleştirilmektedir. Bununla birlikte bulaşık makineleri sayesinde artık ekstra zaman harcamaya da gerek olmadan bulaşıkların son derece hijyenik hale getirilmesi mümkün olmaktadır. Üstelik bulaşık makineleri sayesinde elde yıkamaya göre çok daha kaliteli bir şekilde bulaşıkların yıkanması mümkün olmaktadır. Eğer bulaşıklarının bu bulaşıkları hijyenik hale getirme gibi temel fonksiyonunda tam verimlilik alınamaz ise bulaşık makinesinde bazı sorunların olduğunu gösterebilmektedir. Böyle bir durumda kullanım hataları veya bulaşık makinesi teknik parça arızaları söz konusu olabilir. Bu nedenle de Adatepe Arçelik Sevisi merkezi hizmetlerine başvuruda bulunulması gerekliliği söz konusu olabilir.

Bulaşık Makinesinin Bulaşıkları Temiz Yıkamaması Neden Olur?

Bulaşık makinesinin bulaşıkları temiz yıkamamasına neden olabilecek birden fazla husus söz konusudur. Bu hususlar arasında da kullanım hataları yaygın olarak görülmektedir. Özellikle bulaşık makinesinde kullanılan deterjanının uygun miktarda olmaması veya kaliteli performans verememesi öne çıkmaktadır. Bulaşık makinesinin deterjan seçiminin ve kullanım miktarının yeniden düzenlenmesi ile çözüm sağlanabilmektedir. Ancak bulaşık makinesi deterjanı ile ilgili olarak gerekli düzenlemeler yapılmasına rağmen çözüm sağlanamaz ise farklı bir sorun olduğunu gösterir. Bu sorun ihtimalleri içerisinde de bulaşık makinesinin alt ve üst sepetlerine yerleştirilen bulaşıkların hatalı yerleşiminin gerçekleştirilmesidir. Bulaşık makinesinde bulaşıkların aşırı yüklenmesi, yanlış yerlere yerleştirilmesi de temiz yıkanmamasına neden olabilir. Böyle bir durumda ise bulaşık makinesinde yerleşimin kullanım kılavuzunda belirtildiği şekilde yeniden düzenlenmesi denenmelidir. Bu işlem ile de çözüm sağlanamaması durumunda makinenin fonksiyonlarındaki arızalar söz konusu olabilir. Böyle bir durumda da çözüm sağlanabilmesi için Sultanbeyli Arçelik Servisi profesyonel hizmetlerine başvurulmalıdır.

Bulaşık makinesinin pervanelerinin tıkanmış olması nedeni ile yeterli miktarda su basıncının sağlanamaması söz konusu olabilir. Böyle bir durumun yaşanması ise temel olarak makine pervanelerinin tıkanmış olması veya yerinden çıkmış olması söz konusu olabilir. Göztepe Arçelik Servisi uzman teknikerleri tarafından bulaşık makinesinin pervaneleri kontrol edilir. Eğer yerinden çıkmış ise yerinden çıkmasına neden olan ana etken tespit edilerek giderilir ve pervane yerine oturtulur. Eğer pervane tıkanmış ise yerinden sökülerek, tıkanmasına neden olan husus temizlenerek, yeniden yerine takılır. Bu şekilde hızlı, kaliteli ve ekonomik bir şekilde soruna çözüm sağlanabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.