ATM ve Mağazalar Sanal Paraya Geçiyor

Dash, bitcoin ve eteryum kadar olmasa da önde gelen bir diğer sanal para birimi. Artık bu para Visa kartı kabul eden bütün mağazalarda ve ATM noktalarında kullanılması düşünülüyor. 

Sanal para birimlerinden en çok bilinenler bitcoin ve eteryum olsa da bunlarla sınırlı değil. Önde gelen diğer bir sanal para birimi olan Dash, büyük bir adım atıyor.

Dash konferansında yapılan duyuruya göre, Visa kartı kabul eden bütün mağazalarda yani dünyada 40 milyondan fazla ticari işletmede Dash kullanılacak ve Dash kullanıcıları yatırımlarını 210 ülkede bütün ATM’lerden nakit para şeklinde çekebilecek.

DASH’I AYIRAN ÖZELLİK HIZI

Diğer sanal paraların aksine Dash daha çok ödemelere odaklanan bir sanal para birimi. 2014’te Evan Duffield tarafından kurulan Dash’in hedefi “AnındaGönder” teknolojisini kullanarak daha hızlı ödeme işlemleri yapmak. Bitcoin ödemeleri bazen saatler sürerken Dash ödemeleri 4 saniye içinde
tamamen onaylanıyor. Bu hız, Dash’i mağazalar için çok kullanışlı hale getiriyor.

Bitcoin şu sıralar günlük bazda yüzde 4,02 artışla 5.629 dolardan, eteryum yüzde 1,81 artışla 308 dolardan, dash ise yüzde 2,8 artışla 294 dolardan işlem görüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.