Apple, Ücretsiz 50 GB iCloud Veriyor

Apple tercihinde olanlar gelen iCloud hizmetine bir hayli sevinecekler. Ücretsiz olarak 50 GB kullanma olanağı veriliyor.

Mac ve iOS platformlarında kullanılan iCloud’ta her Apple kimliği sahibine ücretsiz 5 GB alan sunuluyordu. Şimdi de son olarak ortaya çıkan kampanya ile Apple kimliği sahipleri, ücretsiz iCloud kampanyası ile 50 GB alanı 1 ay boyunca ücretsiz kullanabilecekler.

Ücretsiz iCloud kampanyası satın almaya yönlendirecek

iCloud’ta ücretsiz sunulan 5 GB seçeneği ne yazık ki çoğu kullanıcı için yetmiyor. Kullanıcılar bu 5 GB alanı yalnızca birkaç dosya ile değerlendiriyorlar. Telefonu komple yedeklemek için 5 GB oldukça yeteresiz kalıyor. Özellikle iCloud hesabının birden fazla cihazda kullanıldığı düşünülürse, bunun yetmesinin imkansız olduğu bariz bir şekilde anlaşılıyor.

Apple’a iCloud’taki ücretsiz alanın biraz daha arttırılması yönünde çok fazla istek geldi. Fakat Apple, bunların hiçbirine pek kulak asmadı. Bunun yerine 1 aylık 50 GB alanı deneterek, kullanıcılara bunun kolaylığını gösterecek. Satın almaya yönlendirecek.

Ücretsiz iCloud kampanyasını kullanacak olan kullanıcılar, 1 ay boyunca iCloud’taki 50 GB alanı aktif bir şekilde kullanırsa 1 ay sonunda dosyaları geri toplaması oldukça zor olacaktır. Bu nedenle aktif kullanan çoğu kullanıcın sonrasında da satın alarak abone olması gerekecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.