Apple, iPad mini Serisini Sonlandırabilir!

Apple’ın geçtiğimiz ay gerçekleştirdiği etkinlikte tanıttığı yeni iPad Air 2 ve iPad mini 3 büyük beğeni toplarken, gözler uzun süredir kulislerde adı geçen iPad Pro’yu aradı.

Tam tamına 12.2 inç’lik dev bir ekrana sahip olacağı söylenen tablet hakkında farklı söylentiler de çıkmış, ekranın daha küçük boyutlarda olabileceği ihtimalinden de bahsedilmişti.

Bugün gelen iddialar ise olayı bambaşka bir boyuta taşıyor. Tayvanlı bir tedarikçinin verdiği bilgilere göre Apple, 7.9 inç’lik Apple iPad mini serisinin üretimini yavaş yavaş kısacak ve bir süre sonra seriyi sona erdirecek. Bunun yerine ise iPad Pro’ları sahaya sürecek.

Hedef Surface Pro 3!

Şirket geçtiğimiz ay iPad mini serisinin üçüncü üyesini tanıttığında, 5.5 inç’lik iPhone 6 Plus’ın yeni tabletin satışlarına olumsuz etki edebileceği konuşulmuştu. Markanın geçtiğimiz dönemde sunduğu raporlarda ise mini serisinin satışlarında düşüş olduğu gözleniyordu.

Bu ilginç iddia şimdilik bir gerçeklik taşımasa da, Apple’ın iPhone 6 Plus ile başladığı büyük ekran tercihi, iPad Pro ile devam edebilir. Zira firma muhtemelen beğeni toplayan Microsoft Surface Pro 3’ün karşısına dikilecek güçlü bir rakip üretmek istiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.