Apple, Beats Music’i Kapatmıyor!

Geçtiğimiz Pazartesi günü ortaya atılan ve teknoloji dünyasında büyük bir şaşkınlığa sebep olan bir dedikodu bugün itibariyle yalanlandı.

Söylenti, Apple’ın rekor bir ücret ödeyerek bünyesine dahil ettiği Beats Music’i tamamen kapatacağını iddia ediyordu. Oysa ki Apple, Beats için geçtiğimiz Mayıs ayında 3 milyar dolar ödemişti!

Kulaklık bölümünü de satın alan şirket, böylece tarihindeki en büyük satın alım işlemini gerçekleştirdi. Pazartesi gelen dedikodu ise Cupertino’lumarkanın, Beats Music mühendislerini, iTunes gibi farklı projelere kaydırdığını belirtiyordu. Apple bugün yaptığı açıklama ile kesinlikle böyle bir niyetlerinin olmadığını duyururken, söylentinin tamamen asılsız olduğunu belirtti.

Beats Music adı tarihe karışabilir!

Beats Music hizmeti Mayıs ayı civarlarında toplamda 250 bin üyeye sahip bir hizmet olarak biliniyordu. Dr. Dre ve Jimmy lovine tarafından kurulan Beats, hem büyük ilgi gören kulaklıkları hem de ücretli üyelk sistemi ile kısa sürede bir dünya markası haline geldi.

Apple söylentileri yalanlamakla beraber, ilerleyen dönemlerde Beats Music adlı streaming servisinin adının değişebileceğini de çıtlattı. Beats Audiouygulamasının Apple iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’a entegre şekilde gelmediğini de not düşmüş olalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.