Alarm Sistemleri

Gerek işyerlerinde gerekse de konutlarda kullanılan alarm sistemleri hem can hem de mal güvenliğini had safhada sağlamaktadır. Bu kapsamda kamera ile desteklenen alarm sistemleri daha da iyi neticeler vermektedir. Peki bu alarm sistemleri nasıl çalışmaktadır ve mekanın asıl sahibi ile kötü niyetleri kimseleri nasıl ayırt etmektedir hep birlikte inceleyelim.

Çalışma Sistemi

Alarm sistemleri mekana giriş yapılabilecek yerlere kurulmaktadır. Bu kapsamda kapı ve pencereler asıl risk alanını oluşturmaktadır. Buralara kurulan alarm sistemleri ise belirli bir süreye ayarlanarak kurulmaktadır. Kapı veya pencereden giren kişi belirlenen süre içerisinde kontrol paneline ulaşır ve şifreyi girerse alarm sistemi devre dışı kalmaktadır. Ancak şifre girilmez ise bu durumda alarm çalmaktadır.

Eğer alarm sistemleri ayarlanır ise bu durumda polis ve jandarma gibi kolluk birimlerine bildirim gönderilmesi mümkün hale gelmektedir. Bunların yanı sıra hareket sensörlü kamera sistemleri de kurularak bu alarm sistemlerinin daha etkili olması da sağlanmaktadır. Eğer sizler de böyle bir sistem kurmak istiyorsanız o halde sitemizden gerekli destekleri alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.