10 Başlıkta 90+ Muhteşem JQuery Eklentisi

Bu yazıda birbirinden harika JQuery eklentilerini biraraya getirdik. 10 başlıkta doksandan fazla JQuery eklentisini bulacaksınız.

jquery logo1 10 Başlıkta 90+ Muhteşem JQuery Eklentisi

Jquery adına güzel bir derleme.

1. Sıradışı 7 JQuery Menü

Bir web sitenin en önemli bileşenlerinin başında gelir menüler ve bir sitenin olmazsa olmazlarındandır. Jqueryden fazla bahsetmeye zaten gerek yok. Web tasarımcı ve geliştiricilerin en çok başvurduğu javascript kütüphanesi olarak hemen hemen her sitede kullanılıyor.

1 wpid Scrollable Thumbs Menu with jQuery 280x280 10 Başlıkta 90+ Muhteşem JQuery Eklentisi

Biz de bu iki konu başlığını bir araya getiridik ve tüm çalışmalarınızda kullanabiliceğiniz JQuery menülerin bir derlemesini yaptık. İşte sizler için seçtiğimiz JQuery menü örnekleri.

2. 10 Muhteşem Jquery Resim Galerisi ve JQuery Slider

Sliderlar ve şık resim galerileri modern web sayfalarının vazgeçilmez öğeleri arasında yer alıyor. Üstelik işin içine birazda JQuery karıştırınca oldukça şık ve güçlü çalışmalar ortaya çıkıyor. Bu yazıda sizler için seçtiğimiz en iyi jquery slider, slideshow ve resim galerilerini bulacaksınız.

3. Muhteşem JQuery Slider’lar

2.simpleslide 336x178 10 Başlıkta 90+ Muhteşem JQuery Eklentisi

Ziyaretçilerinize içeriğinizi göstermenin en etkili yollarrından biri slider kullanmaktır. Slider sayesinde içeriğinizle iligi şık bir sunum yapmış olacaksınız. İşte birbirinden kullanışlı ve şık JQuery Slider örnekleri. Tüm sliderları ücretsiz olarak indirebilir, düzenleyebilir ve web sayfalarınızda kullanabilirsiniz.

4. JQuery Takvim(Calendar) Eklentileri

Jquery’nin yaygınlaşmasını kolaylaştıran etmenlerden her türlü ihtiyaca cevap verecek eklentilerin mevcut olması. Bu yazıda sizler için seçtiğimiz JQuery takvim (calendar) eklentilerini paylaşıyoruz.

5. Jquery ile Hazırlanmış 10 Oyun Örneği

JQuery ile etkileşimli arayüzler yada başarılı bileşenler oluşturabilirsiniz. Ama sadece bu kadar düşünmek JQuery’i sınırlamak olur çünkü JQuery ile çok daha fazla şey yapabilirsiniz. Meselaoyun hazırlayabilirsiniz.

intro1 280x280 10 Başlıkta 90+ Muhteşem JQuery Eklentisi

Bu yazıda birbirinden başarılı JQuery oyunlarını sizlere sunuyoruz; böylece JQuery oyun dünyasına ilk adımı atmış olacaksınız. İyi eğlenceler…

6. JQuery ile Üçüncü Boyuta Geçin (JQuery 3D)

Bu yazımızda JQuery ile 3D sliderlar, foto galeriler, animasyonlar, yazı efektleri hazırlayabileceğiniz eklentileri sizlerle paylaşacağız. Bu sayede kullanıcılarınıza farklı bir deneyim sunabilirsiniz.

7. Google Maps İçin Muhteşem JQuery Eklentileri

Google sunduğu birbirinden faydalı hizmetlerle internet dünyamızın vazgeçilmez bir parçası. Bu faydalı hizmetlerden biride Google Maps. Google Maps(Haritalar) yardımıyla bir çok işletme sitesine işletmelerinin konumunu gösteren haritalar ekliyor.

google maps turkey 400x265 10 Başlıkta 90+ Muhteşem JQuery Eklentisi

Google Maps kullanımı kolay bir servis olmasına rağmen bir web sayfasına eklemek bu kadar kolay olmuyor. Bu zorluğu atlatmanın en kolay yolu -her zaman olduğu gibi- JQuery’den geçiyor. Bu yazıda birbirinden faydalı JQuery Google Maps(Haritalar) eklentilerini bir araya getirdik.

8. 10 Ücretsiz JQuery Metin Editörü

jquery rich text editors.jpg.pagespeed.ce .Gz6JvB8w H 400x280 10 Başlıkta 90+ Muhteşem JQuery Eklentisi

Metin editörlerinin en büyük avantajı içeriği web tabanlı olarak HTML bilgisi gerektirmeden düzenlemeyi sağlaması ve şu anda piyasadki birçok başarılı editör ücretsiz. Bu yazıda 10 ücretsiz JQuery tabanlı metin editörlerini bulacaksınız.

9. Jquery Dosya Yükleme Eklentileri

112 10 Başlıkta 90+ Muhteşem JQuery Eklentisi

Modern web projelerinde sunucuya dosya yüklemek önemlidir. Bu işi yaparken klasik html elementlerini kullanmak yerine Jquery tabanlı eklentiler kullanarak kullanıcı deneyimini arttırabiliriz. Bu eklentiler işlerimizi daha hızlı ve daha kolay yapmamızı sağlayacaktır.

Sizler için seçtiğimiz JQuery tabanlı dosya yükleme eklentileri bu yazıda.

10. 11 Harika JQuery Form Eklentisi

Form elemanları, web tasarımda şekillendirmesi en güç olan elemanlardır ve sıkıcı görünüme sahip olduklarını itiraf etmeliyiz. Bu elemanlar tarayıcıya ve işletim sistemine göre farklı görünümler almasıda işin başka bir can sıkıcı boyutu.

Jquery yardımıyla form elemanlarını ortam ve şık bir görünüme kavuşturabiliriz. 11 şık JQuery form eklentisi bu yazıda sizlerle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.